Kalendář

<< 12 / 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Dnes: 8.12.2023


Najít na webu
Poslední aktuality

11.02.2019 - 20:21:00
Mezi elitu
Vyrážíme na zkušenou do zahraničí.
celý článek »

09.02.2019 - 12:11:42
MalýBů
Tak toto je MalýBů.........PR SB401-R
celý článek »

19.05.2013 - 08:45:34
1. rchobbyracing CUP 2013 - fotky od gofyho v gale

celý článek »

26.02.2013 - 17:54:36
2. 1/8 off-road indoor race 2013 - výsledky

celý článek »

26.01.2012 - 19:22:32
Máme nového soupeře
O víkendu jsme jeli na výlet....
celý článek »

Karting

hentele mentele semtele !!!!!!!!!!!

Takže dobrý den…..

Dovolte mi přivítat Vás, naše milé čtenáře, v roce 2009.

 

Že jsme letos vypustili veškerou parádu, jako novoročenky, zdravidla a podobné vypečenosti, jen dokládá naše duševní rozpoložení na přelomu roku.

 

Protože  na nás padla podzimní deprese, nedozvěděli jste se ani, že Sosnová nebyla naším posledním tréninkem v roce 2008. Ještě jednou jsem si odskočili do Vysokého Mýta, na tréninkový den.

Jak už to tak bývá, když se na nás přijede podívat někdo mimo naše týmové kolegy, vždycky dojde k nějakému „průseru“.

Tentokrát to sedlo na mě. Dorazil totiž náš kamarád Maxbaro i se svojí ostře nabroušenou zrcadlovkou Canon.  Vzápětí už posedával na stráni u vjezdu do boxu a snažil se trefit nějaký pěkný snímek. Stihl jsem se mu před objektivem mihnout celkem dvakrát, přičemž  ze mě vznikla v důsledku delšího času jen solidní šmouha. Maxbaro si přešlápl, zacílil a směrem ke křížku vyhlížel malý černobílý objekt…. Ááá…už ho vidí….míří..míří….když v tom rána…jiskry a motokára s číslem 78 a zdechlým motorem pokračuje  rovně do depa…..samozřejmě zapomněl zmáčknout spoušť….no co už…..

 

Já jsem mezitím vylezl z káry a snažil se lokalizovat závady.  Koukám koukám….řetěz nikde, páčka s tisícihranem nikde, řadící tyč impresivně rozlomená na tři díly, rozeta očesaná, plastový kryt řetězu vejpůl a v sedačce prasklina. Tím jsem tedy na své káře dojezdil.

Jako malá náplast zapůsobilo svezení na richardově stroji a také na Hondě spřáteleného týmu Golimar Racing.

 

Pak jsme se s blbostí nám vlastní nepochopili s dědkem koučujícím ten den trať a zapomněli mu dát všimné za pronájem tratě. Vzhledem k tomu, že mě ale hryzalo svědomí, napsal jsem vedení autodromu a po několika vyměněných mailech doplatil převodem taxu.

 

Tolik tedy k poslednímu tréninku.

 

A jak jsme tedy „doklepali“ rok 2008 ? Zcela prozaicky. Káry zahumusené zatáhli do garáží, omatlali je notnou vrstvou WD40 a ponechali osudu. Upřímně můžu říct, že jsem káru nechtěl ani vidět a těšil se, že si po více než půlročním maratonu odpočinu.

 

Během  následujících týdnů jsme spřádali plány pro rok 2009. Některé byly natolik utopické a zoufalé, že je tu ani nebudu vytrubovat….koneckonců..nejsem levičák…maximálně tak....levák….

 

Přenesme se tedy raději do současnosti. Co se materiálního vybavení týče, tak během zimy nepřibylo „lautr“ nic. Ba naopak. Můj motor zamával a odešel vstříc novým, lepším zítřkům, u jiného majitele. Moje kára EA racing / Hard Rock je tedy aktuálně osazena pouze motorem Fred Flintstone o síle jednoho vola. Nerad to říkám, ale na Hobby Cup to asi stačit nebude, byť je to přece jen ještě pořád „amatérský šampík“.

Richard je tom momentálně o trochu líp, neb jeho K8 podstupuje repasi a také zásadní úpravy ke zvýšení výkonu. Nechci nějak sýčkovat, ale tipuju že v aktuální konfiguraci mi to nandá s prstem v nose a jednou nohou za krkem,

 

Jaké jsou tedy momentálně možnosti? Ano…možnosti tu jsou….ostatně..jako vždy….

 

Heslo nejen týdne, ale celého roku je….sehnat „wole škwáru“  nejen na motor, ale také na provoz  nenasytného stroje jménem motokára….

Vlastně…ano…vidíte….právě jsem přišel na zásadní chybu  v přístupu k mému závodění. S motokárou je třeba dokonale splynout. Stejně jako začínající plavec s vodou v bazénu, pubertální hoch s jednou ze svých horních končetin, milovník s myšlenkou, že je své vysněné dívce jen a pouze pro smích…zkrátka….

 

Já jsem svoji káru dosud nijak nepojmenoval !!!!!!!!!!!!!!!

 

A teď a tady jsem se rozhodl to napravit…..

 

Motokára s číslem 78 se od nynějška bude nazývat…….EVŽEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Abych tu jen neplácal prázdnou slámu, zcela seriozně Vám vyjevím tři varianty, které mohou nastat v sezóně 2009.

 

1.       Krize finanční, přeroste v krizi ekonomickou, a dále pak v krizi osobní. Pepa nesežene dost  „wole škváry“  a pojede tak maximálně odevzdat registraci na některý  z podniků HC.

2.       Krize finanční a ekonomická tu sice furt zevluje kolem, ale přece jen se Pepa pochlapí, uskromní svoje denní potřeby, ještě rok vydrží se svým starým šrotem Maximou a pojede HC, byť ne s takovou parádou jako loni.

3.       Krize přistřihne Pepovi drápek,ale jen jeden a tím druhým Pepa koupí úžasný čtyřtaktní motor Honda 390, odstraní z Evžena přední brzdy a pojede s kolegou Strmiskou seriál vytrvalostních závodů.

 

 

 

Definitivní rozhodnutí padne až těsně před prvním závodem v rakouském Brucku. Je klidně možné že i kdyby nastala varianta číslo dvě, stejně rakouskou slávu vynecháme a to z důvodu, že nemáme vhodný pastevecký  kroj a ani zvonečky na krk. Také naše Máňa by nemusela cestu do Rakous vydýchat.

 

 

No a to je konec večerníčku milé děti. Držte si palce, my si budeme držet klobouky a společně vyrazíme do kopce.

 

Díky za pozornost….

 

 

Zdraví Vás………..tlustý Josef !!!

 

 

p.s. Jakákoli souvislost s Tlustým Martinem je zcela náhodná

 

 

:EDIT

 

Richard mi kladl na srdce, abych upravil článek...též se rozhodl pro rok 2009 odstranit tu nejzásadnější chybu ve svém závodním projevu. Totiž personifikovat svůj závodní stroj.... Bohužel pro něj...jsem mu název vymyslel já, ještě dřív než se stihl zamyslet....jeho skvělý Hard Rock po píseckém rodákovi se totiž od nynějška jmenuje.....

 

tátadadáááá......................... MATYLDA !!!!!!!!!!!!!!!01.02.2009 | zobrazeno: 3554x | komentáře: 0
autor: rainbowseven
« zpět